Basket

Garsai Š, S ir sąvokos

Naujiena Zoom

Garsai Š, S ir sąvokos

Eglė Buraitienė ir Rasa Černiauskienė
Nr. STAL027
LIETUVIŲ KALBA
Paruošta siuntimui

Užsisakius daugiau nei už 38 €, pristatysime nemokamai.

Formatas: A5 (14,8 x 21cm, storis – 2 mm) ir 7 x 7 cm (kortelės)
Laminavimas: taip
Medžiaga: kartonas
Kiekis: 16vnt. + 40vnt (kortelės)

Stalo žaidimas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų neišplėtotai kalbai ir pažintinei kompetencijai ugdyti, logopedų, specialiųjų pedagogų ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų veiklai paįvairinti. Priemonė padės tiek specialistams, tiek tėvams plėtoti vaikų žodyną, lavinti foneminę klausą, įtvirtinti garsų s ir š tarimą. Žaisdami vaikai mokysis daiktus priskirti tam tikrai grupei ir apibendrinti, susiejus su garsais s arba š. Žaidimą gali žaisti 2–5 vaikai (ar daugiau). Jį sudaro 16 didelių lentelių ir 40 mažų kortelių. Žaidimo tikslas – atrinkti paveikslėlius, tinkančius lentelėje pavaizduotam garsui ir sąvokai.

ŽAIDIMO EIGA
I VARIANTAS
Žaidėjai pasidalija po vieną ar kelias dideles lenteles su garsais s ir š. Atverstos mažos kortelės išdėliojamos ant stalo. Pasiūloma surūšiuoti korteles pagal žodyje esantį garsą (s ar š) ir užpildyti lenteles. Žaidėjas: 1) paima kortelę, 2) įvardija joje pavaizduotą daiktą, 3) nurodo žodyje girdimą garsą (s ar š), 4) padeda ant atitinkamos lentelės. Iš pradžių galima žaisti tik su vieno garso (s arba š) kortelėmis, o vėliau mokytis šiuos du garsus diferencijuoti.

II VARIANTAS
Žaidėjai pasidalija po vieną ar kelias dideles lenteles su garsais s ir š bei apibendrinamosiomis sąvokomis. Mažosios kortelės atverstos išdėliojamos ant stalo. Pasiūloma surūšiuoti korteles pagal tai, koks garsas (s ar š) yra žodyje ir kokiai apibendrinančiai sąvokai priklauso. Žaidėjas: 1) paima kortelę, 2) įvardija joje pavaizduotą daiktą, 3) nurodo, kokį garsą (s ar š) girdi žodyje, 4) priskiria lentelėje nurodytai daiktų grupei, 5) apibendrina. Iš pradžių galima žaisti tik su vieno garso (s arba š) kortelėmis, vėliau mokytis šiuos du garsus diferencijuoti.

III VARIANTAS
Žaidėjai pasidalija po vieną ar kelias dideles lenteles. Mažos kortelės užverstos išdėliojamos ant stalo. Žaidėjas: 1) paima vieną iš užverstų kortelių, 2) įvardija joje pavaizduotą daiktą, 3) nurodo, kokį garsą (s ar š) girdi žodyje, 4) pasako, kokiai sąvokai šis daiktas priklauso. Jei paveikslėlis žaidėjui tinka, juo uždengia savo lentelėje esančią daiktų grupę, o jei ne – dovanoja draugui, kuriam ši kortelė tinka. Tada tuos pačius veiksmus atlieka kitas žaidėjas ir t. t. Žaidimą laimi visus langelius savo lentelėje (ar keliose) greičiausiai uždengęs žaidėjas. Žaidimas baigiamas, kai visi žaidėjai uždengia visas daiktų grupes savo lentelėse. Žaidimo taisykles kūrybiškai galima keisti, atsižvelgus į keliamus ugdymo tikslus.

DALYKAI
KATEGORIJOS
AMŽIAUS GRUPĖS

© 2009-2019. VisiPlakatai.lt, visos teisės saugomos

 

Užsisakius daugiau nei už 38 €, pristatysime nemokamai.